۴۰ سال حضور موفق در پروژه های ملی و بین المللی

شرکت پژوهشهای ساختمانی ایران امادگی دارد تجربیات ارزنده خود در اجرای پروژه های ملی و بین المللی را در اختیار شما قرار دهد

260
مجموع پروژه های اجرا شده
12
 پروژه های در حال اجرا
252
پروژه های داخلی
8
پروژه های بین المللی

احداث و تجهیز بیمارستان تخصصی و منطقه ای ختلان در جمهوری تاجیکستان
(2014-2009)  


این پروژه شامل ساختمان و تجهیز بیمارستان تخصصی و منطقه ای در ناحیه دانقره منطقه ختلان به فاصله 130 کیلومتری شهر دوشنبه واقع شده است.ساختمان اصلی بیمارستان به مساحت تقریبی 9700 مترمربع در 7 طبقه طراحی شده است. 

خدمات شامل تکمیل طراحی، نظارت بر اجرای ساختمان، تأمین و نصب تجهیزات پزشکی،همکاری در تنظیم درخواستهای مالی جهت ارائه به بانک توسعه اسلامی، کنترل پیشرفت کار،همچنین تهیه و ارائه گزارش های ادواری و پایان کار پروژه می باشد.
ایستگاههای راه آهن در محور تهران – همدان - سنندج (ادامه دارد-1388) 

مطالعات و ارائه خدمات فنی و مهندسی، تهیه نقشه های مقدماتی و اجرائی و خدمات نظارت بر اجرای پروژه ایستگاههای مسافری واقع در محور تهران – همدان –سنندج به طول 150 کیلومتر،با زیربنای تقریبی 17000 مترمربع در محوطه ها جمعاً به مساحت 700 هکتار می باشد. ایستگاههای مسافری فامنین، همدان، قروه و سنندج در این مسیر واقع شده اند.

ترمینال شماره 2 ایستگاه راه آهن مشهد (1392-ادامه دارد)

با توجه به تخصیص محوطه اختصاصی برای قطارهای سریع السیر در طرح جامع مشهد، و با توجه به محدود بودن سطح زیربنای موجود برای ارائه خدمات لازم، ایجاد ترمینال شماره دو در محوطه ایستگاه پیش بینی شده است.طراحی ترمینال شماره دو ایستگاه راه آهن مشهد به گونه ای است که کلیه عملیات شامل قبول و اعزام و سرویس به سالنهای مسافری به صورت متمرکز در مجموعه اجرا می گردد

مجتمع قضائی شماره 2 شیراز (1377-1375)

ساختمان در 7 طبقه و 7.800 مترمربع شامل دادگاهها ، بخش های اداری ، بایگانی و فضاهای جنبی طراحی گردیده و خدمات شامل بازنگری محاسبات سازه ، تهیه نقشه های اجرائی معماری،تأسیسات برقی،تأسیسات مکانیکی،همچنین نظارت بر اجرای عملیات سازه بوده است

        دانشکده مهندسی راه آهن (1376-1371)  

        نخستین دانشکده مهندسی راه آهن در ایران با سطح زیربنای تقریبی 12.000 مترمربع در محوطه دانشگاه علم و صنعت ایران طراحی و بر عملیات اجرائی آن نظارت شده است. در این ساختمان کلاس های تئوری ، آزمایشگاههای فیزیک و شیمی، کارگاههای خط و ابنیه،برق،جریه و بخش های کمک آموزشی مانند کتابخانه، سالن کنفرانس،آمفی تئاتر منظور گردیده است
        مطالعات بازنگری طرح جامع فرودگاه بندرعباس

        شناخت وضع موجود فرودگاه، تحلیل طرح جامع پیشین، معرفی فرودگاههای همجوار در ایران و منطقه، بررسی انواع سیستم های حمل و نقل موجود در منطقه، بررسی حوزه نفوذ فرودگاه و بررسی طرحهای فرادست، تحلیل های مقدماتی جهت برآورد تقاضای آینده فرودگاه شامل بررسی و تحلیل عملکرد صنعت هوایی کشور، عملکرد گذشته فرودگاه،شاخص های اصلی اقتصادی – اجتماعی،برآورد تقاضای بار و مسافر،تعداد پرواز و برآورد سطوح مورد نیاز در افق طرح و نهایتا تدوین گزینه های پیشنهادی، انتخاب گزینه برتر، و ارائه نقشه های طرح جامع فرودگاه

        مطالعات و طراحی تجهیزات خط 4 قطار شهری مشهد (ادامه دارد-1392)

        طراحی و به روزرسانی ناوگان، برق رسانی، مخابرات، تهویه، بلیط فروشی خودکار، سیگنالینگ، پله برقی، آسانسور، تجهیزات دپو، تجهیزات مرکز فرمان، بهره برداری، مدیریت هوشمند ساختمان شامل الزامات عمومی، تعاریف، استانداردها، قطعات یدکی و سایر موارد مرتبط، شبیه سازی ناوگان، سیستم اعلام و اطفاء حریق، برق رسانی و تعیین تعداد پستها، تهیه فهرست مقادیر، شبیه سازی برق رسانی، تعیین تعداد پست های برق رسانی، بررسی کلیه زیرسیستم های بسته ی تجهیزاتی مخابرات شامل بی سیم، اطلاع رسانی به مسافران، پیجینگ، شناسایی تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز در دپو، مرکز فرمان، بررسی سناریوهای بهره برداری،ارائه پیشنهاد برای سیستمBMS


        ایستگاههای راه آهن در محور بافق - مشهد (1381-1380)

        ایستگاه تشکیلاتی تربت حیدریه با مجموعه ساختمان ها به مساحت 7000 مترمربع در 100 هکتار زمین محوطه در مسیر 1000 کیلومتری راه آهن بافق-مشهد، همچنین ایستگاههای کاشمر ، بجستان ، جندق ، کلیه ایستگاههای بین راهی ، ساختمان های تعمیرگاهی و سرویس لکوموتیوها در ایستگاه طبس در همین محور توسط مهندسین مشاور پژوهشهای ساختمانی ایران طراحی گردیده و اسناد مناقصه تهیه گردیده است.


        پتروشیمی         
        تعمیرگاه‌های واگن های باری (1382-1379)

        ساختمان پست بازدید و خط تعمیر واگن های باری به مساحت 1500 مترمربع در دو تیپ برای احداث در ایستگاههای راه آهن مشهد ، انشعاب بندرعباس ، سیرجان ، یزد و گارمانوری قم طراحی گردیده است . ساختمان ها دارای سالن تعمیرات مجهز به جرثقیل های سقفی و جک های بالابر بوده و فضاهای کارگاهی ، اداری ، سرویس های بهداشتی و رختکن در آنها پیش بینی شده است.


        ترمینال و ساختمان های جنبی فرودگاه اردبیل و فرودگاه سراوان
        پروژه شامل مجموعه ساختمان های فرودگاه اردبیل شامل ترمینال ، تکنیکال بلاک ، آتش نشانی ،پاویون، تعمیرگاه، مهمانسرا، هواشناسی، سوختگیری، منازل سازمانی، آشیانه‌ها و سایر ساختمان‌های جنبی به مساحت کلی 12,000 متر مربع میباشد.


        خطوط جدید تعویض بوژی ایستگاه راه آهن سرخس (1384-1383)
        با توجه به توسعه حمل و نقل ریلی کالا از طریق مرز سرخس ، افزایش خطوط تعویض بوژی در این ایستگاه مرزی برای قطارهای ورودی و خروجی بین ترکمنستان و ایران ضرورت یافته است . مجموعه شامل دو خط جدید با تعداد 100 دستگاه جک برای تعویض همزمان 25 واگن ، یک خط میانی و عبوری وسائط نقلیه ریلی ، دو دستگاه جرثقیل دروازه ای ، اطاق های وینچ و ساختمان رستوران و اداری در شمال پارکینگ بوژی موجود بوده و طول کلی خطوط این بخش 490 متر می باشد.


        ساختمان پشتیبانی «هما» در فرودگاه بین المللی امام خمینی

        طراحی و ارائه خدمات مهندسی ساختمان پشتیبانی برای خدمات فرودگاهی «هما» برای استفاده در اولین مرحله بهره برداری در محوطه فرودگاه بین المللی امام خمینی. این ساختمان با سطح زیربنای 4500 مترمربع شامل بخشهای مهندسی و تعمیرات ، تدارکات ، تجهیزات کمکی هواپیمـا ، واحد حمل و نقل زمینی ، کیترینگ ، پزشکی و کمک های اولیه ، حراست ، خدمات فرودگاهی ، پشتیبانی و خدمه پروازی می باشد. 

        مشاور همکار کارفرما جهت تکمیل محور اصفهان-شیراز( 1396- ادامه دارد )
        هدف از این پروژه تکمیل راه آهن محور اصفهان - شیراز و استفاده از حداکثر امکان کارفرما در حوزه خدمات قابل واگذاری در زمینه امور مهندسی و مشاوره ، یکسان سازی نحوه نظارت بر پیمانکاران و کاهش هزینه های اجرایی می باشدکه با توجه به اهداف برنامه پنجم توسعه و ضرورت بهبود وضعیت کیفی و کمی صنعت ریلی کشور انجام می شود. این پروژه همچنین مطالعات مربوط به احداث و تکمیل ساختمان ایستگاه ها، مطالعات زیرسازی، پل، تونل، روسازی، بهره برداری و سایر مطالعات مقتضی را نیز شامل می گردد.
        ترمینال بین المللی و حج فرودگاه تبریز
        طراحـی ساختمان ترمینال بین المللی فرودگاه تبریز بر اساس پیش بینی پذیرش 800 نفر مسافر برای دو پرواز همزمان در محوطه فرودگاه انجام شده و شامل بخشهای عمومی،مسافران خروجی،مسافران ورودی،پشتیبانی و  اداری تقسیم می گردد. ساختمان جمعاً به مساحت 15.000 مترمربع در یک طبقه همکف،نیم طبقه بالای آن و 2 طبقه زیرزمین طراحی شده،حداکثر ارتفاع آن 15 متر  می باشد . خدمات شامل تهیــه نقشــه های اجرائی،برآورد هزینه و اسناد مناقصه بوده است.


        ترمینال بین المللی و حج فرودگاه تبریز         طراحـی ساختمان ترمینال بین المللی فرودگاه تبریز بر اساس پیش بینی پذیرش 800 نفر مسافر برای دو پرواز همزمان در محوطه فرودگاه انجام شده و شامل بخشهای عمومی،مسافران خروجی،مسافران ورودی،پشتیبانی و  اداری تقسیم می گردد. ساختمان جمعاً به مساحت 15.000 مترمربع در یک طبقه همکف،نیم طبقه بالای آن و 2 طبقه زیرزمین طراحی شده،حداکثر ارتفاع آن 15 متر  می باشد . خدمات شامل تهیــه نقشــه های اجرائی،برآورد هزینه و اسناد مناقصه بوده است.
        ترمینال و مجموعه ساختمان های فرودگاه سراوان  
        در این پروژه مطالعات پایه و بررسی مبانی طراحی ترمینال های فرودگاهها با توجه به ضوابط و استانداردهای بین المللی انجام گردیده و طرح جامع محوطه ، همچنین نقشه های ترمینال ، برج مراقبت ، آتش نشانی ، مهمانسرا و سایر تأسیسات جنبی فرودگاه جمعاً به مساحت 12.000 مترمربع تهیه شده است .
        مجتمع متالوژی پودر ایران (1363-1361)  

        کارخانه تحت پوشش بانک صنعت و معدن ایران شامل کارخانه های پودر فلز و قطعه سازی ، ساختمان های اداری ، آزمایشگاه ، انبارها با سطح زیربنای 11.000 مترمربع در  زمینی به مساحت 25.000 مترمربع در شهرک صنعتی البرز قزوین احداث شده است . خط تولید کارخانه از شرکت مانسمان دماگ آلمان خریداری گردیده و کلیه هماهنگی های لازم برای تأمین سرویسها مورد نیاز با کارشناسان شرکت مذکور به عمل آمده است.

        دانشکده پرستاری جیرفت (1372-1369)  

        بر اساس برنامه ریزی و ضوابط آموزش علوم پزشکی و نیازهای آموزشی مجموعه ساختمان های دانشکده شامل بر کلاس های درس ، آزمایشگاهها ، کارگاههای علمی و بخشهای کمک آموزشی شامل کتابخانه ، آمفی تأتر ، مـرکـز تحقیقات،منازل مسکونی اساتید ، مهمانسرا و امور اداری جمعاً به مساحت 15.000 مترمربع در 11 هکتار زمین پروژه طراحی گردیده است

        مطالعات امکان سنجی ایجاد پایانه چند منظوره خط 3 قطار مشهد(1394-1396)  

        هدف، حمل و نقل یکپارچه دسترسی به کالاها، منابع و خدمات در عین کاهش نیاز به سفر و هزینه های پراکنده مدیریتی انواع سیستم های حمل و نقل است . در این پروژه ضمن نگاه به تعاریف انواع پایانه های چند منظوره و امکان سنجی تجمیع شیوه های مختلف حمل و نقل، کاربری های مختلف را در جایگاه مکانیابی شده مشخص و نحوه ارتباط شبکه ها و راههای دسترسی مختلف به این پایانه را تعیین می نماید .

        مطالعات و طراحی سیویل فاز یک پیشرفته خط 4 قطار شهری مشهد (ادامه دارد-1392)  

        طراحی معماری کلیه ایستگاهها و ساختمانهای محور، طراحی سازه ایستگاهها، مرکز فرمان، پست های برق، طراحی ابنیه فنی در طول مسیر، جمع بندی نهایی و انجام محاسبات، طراحی مقدماتی و تهیه نقشه های لازم در ارتباط با طراحی تونل ها، طراحی تقاطع های غیر همسطح با شبکه های معابر، مسیل ها و رودخانه ها، طراحی تاسیسات مکانیکی ایستگاهها، تونل و مسیر، مرکز فرمان و پستهای برق، تهیه نقشه های فاز پیشرفته، روش اجرای اجزاء خط 4، برآورد هزینه اجرای پروژه، ارائه برنامه زمان بندی اجرا، تدوین لیست آزمایش های مورد نیاز، با توجه به قرارگیری دهکده سلامت و پیش بینی ساخت 8 بیمارستان و مراکز درمانی در اطراف شفت ورودی T.B.M خط 2 قطار شهری مشهد و با در اختیار داشتن اراضی مناسب، طرح مجموعه ایستگاه، مرکز فرمان و مجتمعهای ایستگاهی( T.O.D )مطالعه و نقشه های مقدماتی ایستگاه M2 و مرکز کنترل فرمان در قالب متمم این قرارداد تهیه می گردد.

        مطالعات مرحله دوم روسازی، بهره برداری علائم و ارتباطات، ناوگان و طراحی و ساختمانها و محوطه سازی ایستگاههای محور راه آهن اتصال داراب به شبکه ریلی کشور (1396  

        شهرستان داراب به دلیل دارا بودن پتانسیل های فراوان کشاورزی و صنعتی یکی از مراکز مهم تولید بار و مسافر در استان به شمار میرود بنابراین اتصال این شهرستان به شبکه ریلی کشور در حال حاضر یکی از اولویت های شبکه ریلی است . این پروژه شامل انجام مطالعات طراحی تهیه مشخصات فنی و نقشه های اجرایی در بخش های روسازی علایم و ارتباطات جریه و کارخانجات و ساختمانهای فنی و اداری میباشد

        مدیریت طرح مطالعات جامع و راهبردی ایستگاههای مهم و تشکیلاتی راه آهن(1394- ادامه دارد)  

        با توجه به اهمیت ایستگاهها به لحاظ قرارگیری در کلان شهر ، شهرهای متوسط و یا بدلیل اهمیت آنها از جهت جابجایی بار و یا نقش اتصال شبکه ریلی کشور مطالعات در سه سطح در 29 ایستگاه راه آهن کشور  در حوزه نفوذ مشخص و افق 20 ساله  به شرح ذیل صورت گرفته است: الف-مطالعات جامع و راهبردی شامل (7 ایستگاه اهواز، اصفهان، تبریز، کرج، گرگان، زاهدان و طبس)ب-مطالعات جامع ایستگاهی شامل(18 ایستگاه  ری، گرمسار، ورامین، اسلامشهر، سمنان، شاهرود، ساری، قائم شهر، قزوین، زنجان، اراک، اندیمشک، درود، خرمشهر، بندر امام خمینی، کرمان، یزد و بافق)ج-مطالعات ساماندهی ایستگاهی شامل(4 ایستگاه سیرجان، مراغه، پل سفید و دامغان)

        طرح تفصیلی، طرح جامع و راهبردی ایستگاه راه آهن مشهد(1395- ادامه دارد)  

        با توجه به چشم انداز برنامه های راه آهن جمهوری اسلامی ایران، موضوع افزایش ظرفیت ایستگاه راه آهن مشهد و پیش بینی تعداد مسافرین جابه جا شده در سال 1410 (افق طرح) به 26 میلیون مسافر در سال مطرح می باشد. مطالعات طرح تفصیلی، در ارتباط با طرح راهبردی و جامع ایستگاه راه آهن مشهد شامل: مطالعات ترافیک ریلی، ساماندهی، روسازی، علائم و ارتباطات، سکوها و آرایش خطوط موجود ترمینال شماره 2، طرح روسازی بالاستی و بتنی، ساماندهی ترمینال شماره یک، فضاهای عمومی، محوطه ایستگاه و میدان راه آهن، طرح اتصال ترمینال های ایستگاه راه آهن به ایستگاه  F2قطار شهری مشهد، تحلیل های سازه ای، مطالعات بهسازی لرزه ای ساختمان اصلی، مطالعات فنی پل های خیابان طبرسی، تاسیسات مکانیکی و برقی غیر ساختمانی می باشد.

        راه آهن در محور گرگان - مشهد (ادامه دارد-1390)  

        مطالعات مهندسی برای سیستم ردیابی، سیگنالینگ ، ارتباطات و بهره برداری راه آهن گرگان – مشهد بطول تقریبی 580 کیلومتر واقع در شمال شرقی ایران خدمات شامل تعیین محل و الزامات مورد نیاز برای احداث ترمینال مسافری، ساختمانهای جانبی راه آهن.

        ایستگاه گیرنده اطلاعات ماهواره ای (1382-1380)  

        طرح مقاوم سازی و تغییرات ضروری و متناسب با نیازهای فعلی و برنامه ریزی های توسعه در ساختمان تجهیزات و ردگیری اطلاعات (T.R.F) واقع در ایستگاه گیرنده اطلاعات ماهواره ای ماهدشت کرج. کارهای تکمیلی مربوط به در سیستم های تأسیسات حرارت مرکزی مجموعه و همچنین احداث سکوهای محل نصب آنتن ها به پایان رسیده و پروژه مورد بهره برداری قرار گرفته است.

        دپو سرویس لکوموتیوهای آلستوم (1379)  

        این دپو مختص لکوموتیوهای آلستوم طراحی شده و در مرحله اول در ایستگاههای راه آهن مشهد و طبس احداث گردیده است. سالن تعمیرات دارای 4 خط بازدید، سکوهای اطراف، جرثقیل های سقفی ، سیستم های روغن و آبگیری ، هوای فشرده مجهز بوده . سکـوی سـوختگیـری و تجهیـزات شن گیری در مجاورت این ساختمان قرار گرفته است.

        مجتمع اداری و فروش « هما » در تبریز (1375-1374)  

        طراحی و تهیه نقشه های اجرائی این ساختمان با زیربنای 3500 مترمربع در 3 طبقه شامل فضای انتظار مراجعین،کارکنان بخش فروش،بخش اداری،سالن گزارش نویسی و استراحت کارکنان،سالن اجتماعات،فروشگاه تعاونی،مهمانسرا در تبریز.